Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Co powiesić na ścianie w salonie? Lista inspiracji

04/01/2024 co powiesić na ścianie w salonie

Salon jest często nazywany sercem domu. To miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu z rodziną i znajomymi, dlatego chcemy, aby było funkcjonalne, ale też przytulne i estetycznie urządzone. Liczy się każdy szczegół – meble, dodatki, a także to, co wisi na ścianach. Przestrzeń ta może stać się doskonałym polem do wyrażania swojej kreatywności i stylu. Dzieła sztuki, plakaty, zdjęcia czy półki z ulubionymi pamiątkami to tylko kilka spośród wielu pomysłów. Sprawdź naszą listę inspiracji, by dowiedzieć, co powiesić na ścianie w salonie!

Sprawdź także:

Co warto postawić na kominku, aby wyglądał dobrze?

Co postawić na komodzie w sypialni? Sprawdź pomysły

Inspiracje do zawieszenia na ścianie w salonie

Dekoracje ścienne mogą przekształcić salon z prostego pokoju w prawdziwe, jedno z rodzaju arcydzieło. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś subtelnego, czy chcesz zrobić prawdziwe, mocne oświadczenie, prawdopodobnie jest to właśnie na naszej liście dziesięciu inspiracji:

  1. Obrazy i plakaty – wystarczy, że będziesz miał kilka ram z ulubionymi drukami, które dodadzą koloru i życia pustej ścianie.
  2. Osobiste fotografie – wieszanie zdjęć z rodzinnych podróży lub ważnych wspomnień to cudowny sposób na dodanie osobistego charakteru salonowi.
  3. Lustra – nie tylko dodają głębi i oświetlenia pokoju, ale są też fantastyczną ozdobą.
  4. Półki na książki – dla miłośników czytelnictwa, to doskonały sposób na wyeksponowanie uporządkowanej kolekcji książek.
  5. Przyrodnicze elementy – suszone kwiaty, ramki z pięknymi przyciągającymi oko motylami czy ociekający zielenią mch to ciekawe urozmaicenie dla tradycyjnych zdjęć czy obrazów.

Indywidualne pomysły na ozdoby ściennych

Kiedy chodzi o wystrój pokoju, najważniejsza jest indywidualność. Wieszanie masowych artefaktów zakupionych w sieciowych sklepach z ograniczyć taką indywidualność. Dlaczego by nie pobudzić swojej kreatywności i nie stworzyć własnej ozdoby na ścianę? Może to być coś tak prostego, jak stworzenie kolażu z rodzinnych zdjęć lub coś bardziej zaawansowanego, jak malowanie muralu. Niektórzy mogą zdecydować się na zasuszone rośliny do ich ram lub użyć starej palety, aby stworzyć unikalne półki na książki.

Wykorzystaj swoją kreatywność i stwórz coś wyjątkowego. Twoje ściany będą o wiele bardziej interesujące, jeśli na nich coś powiesisz, co odzwierciedla twoją osobowość i pasje.

Wybór odpowiednich akcesoriów do zawieszenia na ścianie

Wybór odpowiednich akcesoriów do zawieszenia na ścianie w salonie może zależeć od wielu czynników. Przede wszystkim, warto zastanowić się nad stylem wnętrza – czy jest nowoczesny, tradycyjny, czy może skandynawski? Niektóre elementy dekoracyjne będą lepiej pasować do jednego stylu niż do innego. Na przykład, rustykalne półki z drewna będą wyglądać świetnie w salonie urządzonym w stylu wiejskim, podczas gdy abstrakcyjne obrazy na płótnie mogą dodać charakteru nowoczesnemu wnętrzu.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na wielkość i kształt pomieszczenia. Duże obrazy mogą przesadzić w małym salonie, podczas gdy małe ozdoby mogą zaginąć na tle ogromnej ściany.

Komponowanie dekoracji ściennej zgodnie z wystrojem salonu

Jeżeli chcesz, aby twój salon wyglądał harmonijnie, zwróć uwagę na to, jak komponujesz swoje dekoracje ścienne. Warto, aby kolory i wzory powtarzały się w różnych elementach wnętrza, na przykład w meblach, dywanach, zasłonach oraz na ścianach. Jeżeli na ścianie wiszą obrazy, ich kolory powinny komponować się z resztą wystroju. Pamiętaj też, aby przestrzeń między ozdobami była mniej więcej jednakowa. Dekoracje powinny być rozmieszczone na różnych wysokościach, ale nie powinny być zbyt blisko siebie ani zbyt daleko od siebie.

Najważniejszą zasadą jest harmonia i równowaga. Nie chodzi o to, aby wszystko pasowało idealnie, ale o to, aby dekoracje ścienne komplementowały się z resztą wystroju, a nie przeszkadzały mu.

Sprawdź także:

Kwiaty, dekoracje, figurki – co postawić na parapet?

Jak zmieścić stół w małym salonie? Poradnik dla mieszkań i małych domów

Jak ukryć kable bez kucia?

Redakcja linetstudio.pl

Redakcja linetstudio.pl to specjaliści z zakresu urządzania wnętrz, domu, dekoracji, budownictwa, zakupów

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zmieścić stół w małym salonie? Poradnik dla mieszkań i małych domów
Kwiaty, dekoracje, figurki
co postawić na komodzie w sypialni

Jesteś zainteresowany reklamą?

co postawić na komodzie w sypialni